Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Cool adresa v aktualitách, fotogalerii, produktech a vůbec.

Cool adresa v aktualitách, fotogalerii, produktech a vůbec.Datum konání:
27.7.2015

V dnešním příspěvku bych chtěl poukázat nejen na důležitost zadávání cool adresy v detailech, jako jsou nové aktuality, nové fotogalerie a jednotlivé produkty v katalogu zboží, ale také na vhodnost tyto nové adresy přidávat ihned do indexu Google a Seznamu.

cool adresa vkládaná do katalogu zboží, důležité je také vyplnění popisku obrázkuV případě, že na svém webu vytvoříte novou aktualitu, nové fotoalbum či nový produkt v katalogu je vyloženě vhodné vyplnit při vkládání i tzv. cool adresu. Rozhodně vypadá lépe (byť je to demo stránka) adresa http://demo-vovk.antee.cz/katalog/produkt/mozaika-fialova-obdelnik než původní http://demo-vovk.antee.cz/katalog?categoryId=411&id=852&action=itemDetail&oid=3406428&nid=12501. Ale nejde jen o to, že to "vypadá lépe". Google i Seznam tyto adresy indexují (zařazují do databáze pro vyhledávání) mnohem rychleji a ochotněji.

Nicméně pokud např. máte na webu novou aktualitu, která bude za týden, může se stát, že ji jak Google, tak Seznam, stejně zařadí do indexu až za 14 dní, případně vůbec. Existují ovšem cesty, jak toto urychlit:

1) Přidat stránku do indexu ručně. Pro Google je to adresa https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url (nutno být přihlášen pod účtem Google), u Seznamu je to stránka http://search.seznam.cz/pridej-stranku . U Google bývá stránka zařazená do indexu tímto způsobem často už do několika minut a i Seznam se v tomto směru oproti dřívějšímu stavu výrazně zlepšil.

2) V případě, že je rychlé zařazení Vaší nové adresy do indexu pro Vás opravdu důležité nepochybně pomůže i její umístění do již indexovaných stránek na Vašem webu, nejlépe (pokud to je rozumné) na hlavní stránce, případně i mimo hlavní web někde na diskusním fóru, sociálních sítích a pod.

Pokud by u Vás tato situace nastala (potřeba rychle přidat adresu do vyhledávání) a nebyli si jisti, zda to zvládnete, případně nemáte žádný účet u Google,  klidně mě kdykoli kontaktujte a adresu mi zašlete. Přidám Vám ji tam co nejdříve, což jdu také udělat s touto aktualitou :-)