Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Dáme Vám to zadarmo!

Dáme Vám to zadarmo!Datum konání:
29.7.2015

Možná jste podobný mail dostali jako dnes já:

Vážený pane Ivane Vovku,

web zadrma - nabídky od Banánunavštívil jsem Váš web www.ivanvovk.cz a všiml jsem si, že není úplně snadné jej dohledat přes Google ani přes Seznam a přitom by nebyl problém jej snadno vyšvihnout na první stránky ve vyhledávání – například na termín "správa nemovistosti Vysoké Mýto" a i další...
...
Co bychom Vám mohli nabídnout:

  • realizace nového webu vč. graf. návrhu = 0 Kč
  • optimalizaci pro Google a Seznam = 0 Kč
  • webhosting (tj. to co platíte i jinde) = 30% sleva - (méně než 80 Kč/měs.) a to navždy
  • doménové jméno = 16 Kč/měs....

No nekupte to za takovou cenu!!!

Nekupte! Pro firmu je realizace firemního webu zásadním nástrojem k získávání nových zákazníků či kontaktů. A každému rozumnému člověkovi musí být jasné, že za opravdu kvalitní práci včetně předvýrobní analýzy, individuální grafiky postavené na wireframu, který prodělal několik korektur, marketingových aktivit a pod. je prostě nutné něco zaplatit a také ale očekávat výsledky. A ty "zadarmo" prostě nikdo neudělá.

Tak co to tedy je vlastně za nabídku? Firmě, která toto rozesílá (mimochodem je to společnost www.banan.cz, jejich vlastní web je plný html chyb - http://validator.webylon.info/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.banan.cz%2F) jde především o ten hosting. Zaplatíte (v rámci "akce" třeba taky na 10 let dopředu) a dostanete web plný chyb udělaný na nějaké free šabloně, doba výroby 10 minut, optimalizaci na slova, která nikdo nehledá a "doménové jméno" za 16,- Kč/měsíčně, což je 192,- kč za rok, přičemž běžně doména druhého řádu stojí cca 150,-/rok.

Jeden můj kolega z minulého zaměstnání říkal o některých nepříliš bystrých kolegyních z fakturačního oddělení: Ta je i zadarmo drahá. Tak pozor, jsou to vaše peníze, není tam nic zadarmo a je to drahé!

Originál mailu včetně mé radoby vtipné odpovědi dávám zde k dispozici