Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Responzivní design v obecním webu

Responzivní design v obecním webuDatum konání:
8.9.2015

Minulý týden jsem byl představit systém IPO v jedné poměrně malé obci (cca 230 obyvatel). A jako první doplňující otázka po představení nejdůležitějších věcí, redakčního systému a lehkosti editace zaznělo:

A bude to (rozumněj - web) umět zobrazovat i na mobilu a tabletu správně?

responzivní design obecního webu

Docela mě překvapilo, že neuvolnění zastupitelé, kteří chodí na úřad jen jednou týdně a zas tolik informací z tohoto soudku by nemuseli mít, mají o tomto přehed. Chvíli jsme o tom debatovali ve stylu: je tu pár mladých, kteří na internet už jinak než z mobilu nechodí a podobně. A pak ode mě samozřejmě uslyšeli. Ano, není problém udělat responzivní obecní web pro správné zobrazování na mobilech a tabletech. Koneckonců máme už dost referencí:

Responzivní obecní weby

A také pár statistik. V obecním sektoru chodí na weby města a obcí již 20 - 30% návštěvníků a je prakticky jedno, zda jde o malou obec nebo větší město.

Takže mě to utvrdilo v mém zjištění, že na velikosti opravdu nezáleží :-) Záleží na tom, zda mám zájem lidem co nejvíce přiblížit dění v obci či městě nebo jen chci splnit to, co musím. Někdy je to samozřejmě těžké, něco to stojí a taky je s tím práce navíc, zvlášť v těch opravdu malých vesnicích (koneckonců z jedné takové jsem i já), ale jde to.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů