Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog > Jste lepší než Seznam?

Jste lepší než Seznam?Datum konání:
7.6.2016

Nový test společnosti Google pro změření rychlosti webových stránek a jejich kompatibility s mobilními zařízeními

Včera vyšel na Marketing Journalu zajímavý článek s odkazem na test pro měření rychlosti webů jak na mobilu tak i na desktopu a také jejich kompatibility s mobilními zařízeními. Po vzkoušení na webech několika svých zákazníků, kde test na kompatibilitu dopadl vždy dobře ale rychlost převážně u mobilů celkem nic moc mě napaadlo otestovat nezjznámější český portál Seznam. Výsledek mě uspokojil:

test Seznam

Nízké skóre zobrazování na mobilech u Seznamu je samozřejmě dáno velkým množstvím informací a částečně také menší optimalizací stránky na data. Víceméně konkurenční portál Idnes se o své mobilní zákazníky stará přeci jen lépe, což znám i z vlastní praxe, kdy si u snídaně na mobilu čtu zprávy z těchto 2 portálů:

idnes

A jak jste na tom s Vaším webem Vy? Jste lepší než Seznam nebo Idnes? Koneckonců i na tomto závisí ochota návštěvníků na vašem webu zůstat a procházet ho, udělat objednávku nebo přijet na Vaši akci.... Otestovat si můžete na adrese https://testmysite.thinkwithgoogle.com/ . A pro zajímavost skóre tohoto webu:

vovk

Čili pořadi: Idnes 236 bodů, tento web druhé místo za 233 bodů a Seznam třetí - 215 bodů. Dobrý, ne?


Komentáře


  • 8. 6. 2016 0:11
    Kamila Kabelková
    Otevřené zahrady Jičínska

    Máme skóre 66/70/88 = 224. Máme s webem něco podniknout ke zlepšení?


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů