Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog

Blog


Redesign webu

Datum konání: 14. 6. 2015

Mnoho firem či obcí je se svým starým webem spokojeno co se týká obsahu, funkčnosti a dalších náležitostí. Dík tomu, že svůj web znají se v něm dovedou rychle orientovat. Platí to ale i pro návštěvíky "z venku"?

Nejde jen o to, že na webu se za určitý čas nashromáždí množství informací, které ho můžou činit nepřehledným a orientačně nepřivětivým. Mění se i zvyky návštěvníků - jsou zvyklí se na moderních webech pohybovat rychle, chtějí na maximálně 3 prokliky nalézt relevantní informaci. Splňuje toto Váš web?

Příklady redesignů:

Rykov - starý web

Rykov - po redesignu

Rykov - starý web

Rykov - po redesignu

Lhota Rapotina - starý web Lhota Rapotina - po redesignu
Lhota Rapotina - starý web

Lhota Rapotina - po redesignu

V případě Vašeho zájmu Váš web můžu posoudit z grafické stránky. Nezávazně mohu i zaslat jednoduchý grafický návrh v podobě tzv. drátěného modelu. Pro responzivní web (optimalizovaný pro mobilní zařízení) používám online nástroj - http://www.lifeishao.com/rwdwire/#layout/26365545fd241b946 (použito při redesignu webu http://www.pirkl-uklid.cz), pro běžný nerespnzivní web je to normální náčrtek:

Drátěný model nové grafiky pro obec Lodín

Zavolejte, případně si dohodněte nezávaznou schůzku zaměřenou na grafiku webu


Autor: Ivan Vovk Publikováno 14. 6. 2015 20:10

Povinné informace na obecních webech

Datum konání: 2. 5. 2015

Mnoho našich zákazníků - obcí se na nás obrací s dotazy ohledně legislativy obecních webů. Povinné informace jsou dány zákonem 106/1999 o svobodném přístupu k informacím a struktura stránky povinných informací je dána vyhláškou442/2006.

Mimo toto by měl obecní web splňovat i řadu dalších parametrů jak legislativních, tak i z hlediska přístupnosti, orientace navštěvníka, dohledatelnost informací a pod.

Poivinně zeřejńované informaceProto našim zákazníkům z obecními weby nabízíme službu LOW - legislativní optimalizace webu která zahrnuje:

  • doplnění či aktualizaci povinně zvěřejňovaných informací,
  • úpravu úřední desky a případné zprovoznění nové verze,
  • validaci kódu stránek,
  • propojení na veřejné zakázky,
  • a další.

Využijte naší služby Legislativní optimalizace webu a my Vám vše zkontrolujeme a opravíme tak, aby byl Váš obecní web po legislativní stránce v pořádku.

Sjednejte si schůzku


Publikováno 3. 12. 2014 22:50

Responzivní web

Datum konání: 21. 4. 2015

Responzivní web společnosti Fofr

Responzivní design je momentálně už delší dobu velice aktuální téma při tvorbě či redesignech webů. Váš web by se měl zobrazovat přehledně jak na desktopu, tak i na tabletu či mobilu. Momentálně to většina webu neumí. Google navíc od nového roku v mobilním vyhledávání na tuto skutečnost upozorňuje a od 21. dubna responzivní weby v mobilním vyhledávání přímo upřednpstňuje. Mít tedy responzivní web je pro některou firmu již nutností a pro ostatní velkou konkurencční výhodou. Zde si můžete otestovat, zda Váš web tyto náležitosti splňuje.

Pro grafický návrh responzivního webu (wireframe) používám online nástroj - http://www.lifeishao.com/rwdwire/#layout/26365545fd241b946 (použito při redesignu webu http://www.pirkl-uklid.cz)

Máte zájem o responzivní web? Dohodněte si nezávaznou konzultaci!

To samé samozřejmě platí i pro weby obcí:

Návrh responzivního designu pro obec Klešice


Publikováno 3. 12. 2014 22:50