Ivan Vovk
Drobečková navigace

Úvod > Blog

Blog


Pořiďte si bezcenný certifikát

Datum konání: 24. 6. 2015

certifikátVzhledem k tomu, že mě občas mí zákazníci oslovují s žádostí vložit do jejich webu růžné certifikáty či ověření, mě velice zaujal článek od pana Dočekala na portále http://www.pooh.cz/ (opravudu doporučuji přečíst). Podobné firmy totiž nesledují často nic jiného, než získat Váš kontakt a ten případně použít k některým nekalým praktikám, jako je spam, phishing  pod. Proto je vždy dobré, pokud se rozhodnete vyhodit z okna částku v řádu často i několika tisíc za "reklamu", jejíž účinnost je velice pochybná, číst opravdu pozorně podmínky smlouvy. A pokud se tam mluví o Vašem souhlasu nějak dále nakládat s osobními nebo firemními údaji tak si uvědomit, že tento souhlas může být to primární, o co vlastně jde. Zkuste si nejdříve najít na internetu informace o společnosti, která tuto službu nabízí, názory firem, které tuto službu využívají a rozhodně se vyplatí obrátit na Vašeho marketingového dodavatele služeb, zda si myslí, že to bude mít nějaký účinek.

Neodsuzuji šmahem včechny tyto společnosti ani jejich certifikáty, nedělají většinou nic, co by bylo na za hranou zákona. Koneckonců jde vždy o vztah dvou subjektů - Vámi a onou společností, který uzavíráte za plného vědomí. Jde o to, zda ho uzavíráte také náležitě poučení včetně důsledků, které tato smlouva může mít. A zda by nebylo lepší tech pár stovek nebo tisíc investovat v rámci online reklamy např. financováním PPC kampaně nebo celkové optimalizace Vašeho firemního webu


Publikováno 24. 6. 2015 10:59

Povinné informace na obecních webech

Datum konání: 2. 5. 2015

Mnoho našich zákazníků - obcí se na nás obrací s dotazy ohledně legislativy obecních webů. Povinné informace jsou dány zákonem 106/1999 o svobodném přístupu k informacím a struktura stránky povinných informací je dána vyhláškou442/2006.

Mimo toto by měl obecní web splňovat i řadu dalších parametrů jak legislativních, tak i z hlediska přístupnosti, orientace navštěvníka, dohledatelnost informací a pod.

Poivinně zeřejńované informaceProto našim zákazníkům z obecními weby nabízíme službu LOW - legislativní optimalizace webu která zahrnuje:

  • doplnění či aktualizaci povinně zvěřejňovaných informací,
  • úpravu úřední desky a případné zprovoznění nové verze,
  • validaci kódu stránek,
  • propojení na veřejné zakázky,
  • a další.

Využijte naší služby Legislativní optimalizace webu a my Vám vše zkontrolujeme a opravíme tak, aby byl Váš obecní web po legislativní stránce v pořádku.

Sjednejte si schůzku


Publikováno 3. 12. 2014 22:50

Responzivní web

Datum konání: 21. 4. 2015

Responzivní web společnosti Fofr

Responzivní design je momentálně už delší dobu velice aktuální téma při tvorbě či redesignech webů. Váš web by se měl zobrazovat přehledně jak na desktopu, tak i na tabletu či mobilu. Momentálně to většina webu neumí. Google navíc od nového roku v mobilním vyhledávání na tuto skutečnost upozorňuje a od 21. dubna responzivní weby v mobilním vyhledávání přímo upřednpstňuje. Mít tedy responzivní web je pro některou firmu již nutností a pro ostatní velkou konkurencční výhodou. Zde si můžete otestovat, zda Váš web tyto náležitosti splňuje.

Pro grafický návrh responzivního webu (wireframe) používám online nástroj - http://www.lifeishao.com/rwdwire/#layout/26365545fd241b946 (použito při redesignu webu http://www.pirkl-uklid.cz)

Máte zájem o responzivní web? Dohodněte si nezávaznou konzultaci!

To samé samozřejmě platí i pro weby obcí:

Návrh responzivního designu pro obec Klešice


Publikováno 3. 12. 2014 22:50